Oferta specjalna


JAK WYBRAĆ DOBRY NOKTOWIZOR?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona, tak jak złożona jest budowa noktowizora. Urządzenia Lynx Optics to noktowizory analogowe, a więc są połączeniem zaawansowanej optyki oraz skomplikowanych procesów elektro-chemicznych. Przyjrzyjmy się najpierw budowie noktowizora na przykładzie lunety LYNX NS21:

Każdy noktowizor analogowy możemy podzielić na dwie części: pierwsza z nich to układ optyczny (1) zawierający zespół szklanych soczewek, które ułożone są w grupach, podobnie jak w obiektywach fotograficznych, czy lornetkach. W dużym uproszczeniu soczewki te, w tym obiektyw mają za zadanie utworzenie jak najbardziej ostrego i szczegółowego obrazu oraz wyeliminowanie wad optycznych, takich jak abberacja, dystorsja, winietowanie i inne. Aby było to możliwe, soczewki muszą być wykonane z odpowiedniego materiału, mieć odpowiedni kształt krzywizn, średnicę oraz być ułożone w określonych odległościach. Soczewki zastosowane w noktowizorach Lynx Optics są w pełni szklane; produkowane są na Białorusi, a więc w kraju który od dziesięcioleci słynie z produkcji doskonałych urządzeń optycznych. Daje nam to gwarancję, że obraz (światło), który dalej trafia na przetwornik (EOM) jest pozbawiony wad oraz jest ostry i szczegółowy.

Druga część noktowizora to najważniejsze jego podzespoły, wśród których znajduje się przetwornik, czyli specjalna płytka zbudowana z mikrokanalików (4). Pod wpływem procesów elektro-chemicznych zwielokrotniają one ilość światła, które uprzednio przechodzi przez fotokatodę (zamiana fotonów w elektrony) (2) oraz elektrody (przyśpieszenie elektronów) (3). Przetworzone (wzmocnione) światło z płytki mikrokanalikowej (4) w dalszej kolejności kierowane jest na luminofor (5) (green – zielony lub onyx – biały), a jego zadaniem jest zamiana światła na widzialne dla naszego oka obrazy i wyświetlenie ich w okularze (6).

Jakość przetwornika w największej mierze wpływa na jakość widzianego w okularze obrazu. To przetworniki, a bardziej ich parametry decydują o przynależności urządzeń do generacji lub tak jak w przypadku noktowizji Lynx Optics – klas.

OFERTA SPECJALNA!

PRZY ZAKUPIE LUNETY NOKTOWIZYJNEJ NS21

LASEROWY DOŚWIETLACZ
ORAZ SZYNA EUROPRISMA

GRATIS!

LUNETA NOKTOWIZYJNA NS21

Luneta noktowizyjna LYNX NS21 to profesjonalne, nowoczesne urządzenie dużej mocy, wyróżniająca się zwartą budową i lekkością. Wykonana z bardzo odpornego a jednocześnie lekkiego ergalu (stop aluminium z domieszką miedzi, magnezu i cynku) gwarantuje niezwykłą wytrzymałość mechaniczną (do 6000J). Szklane soczewki ułożone w podobny sposób jak w obiektywach fotograficznych zapewniają doskonałą ostrość obserwowanego obrazu oraz wysoki współczynnik transmisji światła. Luneta LYNX NS21 to urządzenie analogowe, a więc nie generuje żadnych opóźnień (w przeciwieństwie do noktowizorów cyfrowych)! W standardowym wyposażeniu znajduje się diodowy promiennik podczerwieni, system płynnej regulacji mocy wzmacniacza obrazu a także regulację intensywności podświetlenia krzyża, zabezpieczenie przed przeciążeniem świetlnym a także szynę montażową europrisma oraz weaver, która umożliwia zamocowanie dodatkowych akcesoriów (np. laserowy promiennik podczerwieni). Czas na pracy na jednej baterii CR123A to aż 60h. Urządzenie charakteryzuje się także możliwością pracy w skrajnych temperaturach – od -30 do +50 stopni Celsjusza.

WYBIERZ SWOJĄ KONFIGURACJĘ
I OSZCZĘDŹ NAWET PONAD 2 TYS. ZŁ.!

TYLKO TERAZ AKCESORIA GRATIS!

Oferowane lunety noktowizyjne NS21 to urządzenia generacji 2+. Zróżnicowanie cen zależy od klasy zastosowanego przetwornika – wprowadzenie klas pozwala nam dostarczać Państwu urządzenia dobrane do Państwa preferencji – nie oferujemy przysłowiowego „kota w worku” twierdząc, że to urządzenie generacji 2 i dlatego warto je kupić.

Szczegóły dotyczące parametrów oferowanych w promocji modeli opisano w tabeli poniżej.

PARAMETR LYNX NS21 3X ZIELONY LYNX NS21 4X ONYX
generacja 2+ (KLASA A) 2+ (KLASA C)
czułość 505 620
wzmocnienie 24 400x 43 000x
rozdzieczość 45 lp/mm 63 lp/mm
powiększenie 3X 4X
maksymalna odległość wykrywania 280 – 500m 350 – 550m
waga 820g 920g
OFERTA PROMOCYJNA 12 999 zł
DOŚWIETLACZ LASEROWY 810NM GRATIS!
SZYNA EUROPRISMA GRATIS!
OSZCZĘDZASZ 1850ZŁ!
WYBIERAM >>
21 799 zł
DOŚWIETLACZ LASEROWY 850NM GRATIS!
SZYNA EUROPRISMA GRATIS!
OSZCZĘDZASZ 2050ZŁ!
WYBIERAM >>

DLACZEGO LYNX OPTICS?

Lynx Optics – producent wysokiej jakości termowizorów oraz optycznych przyrządów noktowizyjnych. Podczas produkcji naszych urządzeń korzystamy z podzespołów najwyższej jakości, o wieloletniej uznanej renomie: przetworniki elektro-optyczne EON są produkcji rosyjskiej oraz holenderskiej (PHOTONIS), zaś w pełni szklana optyka pokryta warstwami antyrefleksyjnymi pochodzi z Białorusi. Kraje te od wielu lat słyną z doskonałej jakości produktów związanych z optyką i noktowizją. Oferujemy pełen zakres noktowizorów, które w zależności od użytych przetworników (to one decydują o zasięgu i jakości widzianego obrazu) oferujemy w klasach 1, A, B, C, D, E oraz F. Wprowadzenie klas pozwala nam dostarczać Państwu urządzenia dobrane do Państwa preferencji – nie oferujemy przysłowiowego „kota w worku” twierdząc, że to urządzenie generacji 2 i dlatego warto je kupić. Proponujemy Państwu szeroki wachlarz urządzeń w różnych klasach, które oferują określone z góry minimalne wartości parametrów. Do każdego urządzenia posiadającego unikalny numer seryjny wystawiany jest pisemny certyfikat, w którym zawarte są zmierzone parametry techniczne wykorzystanego przetwornika EOM.

NOKTOWIZJA NAJWYŻSZEJ KLASY